Відеоспостереження для квартири

Останнім часом зросла роль відеоспостереження за сходовим майданчиком. Причина цього полягає в тому, що устаткування для такого відеостеження стає все дешевше, а, означає, доступніше все більшій кількості людей. З іншого боку, відеоспостереження за сходовим майданчиком – найбільш корисно і виправдано з точки зору можливих ризиків. Адже, як правило, відеоспостереження потрібне для того, щоб забезпечити себе від небажаного вторгнення на територію, а відбувається це, за рідкісними виключеннями, через вхідні двері.

Відеоспостереження для квартири

Відеоспостереження, використовуване в міських квартирах, має декілька шляхів застосування. Найпоширеніший шлях – це використання видеодомофонов. Трохи менш рідше використовується відеоспостереження для контролю що відбувається на сходовому майданчику. Ще рідше для того, щоб контролювати ситуацію на підступах до балконів, лоджій, під’їзду, гаража. Нарешті, іноді буває виправдано використання відеоспостереження за тим, що відбувається в самій квартирі у вашу відсутність. Цей спосіб застосування відеоспостереження ще нещодавно мав невеликий попит, але останніми роками актуальність такого роду відеоспостереження зросла у багато разів. Свідоцтвом тому можуть служити такі принципово нові рішення на ринку відеоспостереження як всілякі електронні “відеоняні”.

Найбільш великого поширення набули видеодомофоны. Видеодомофон – це простий і зручний пристрій, що дозволяє контролювати доступ в приміщення і вести спостереження за простором перед вхідними дверима або іншими місцями. Простий видеодомофон складається з відеомонітора з невеликим екраном і викличної панелі. Виклична панель встановлюється зовні на вхідні двері і має кнопку виклику, за допомогою якої відвідувач може сповістити про свій прихід. При натисненні цієї кнопки сигнал виклику передається на монітор видеодомофона.Іноді видеодомофоны забезпечуються двумя-тремя мініатюрними камерами, тоді вони настроюються так, щоб бачити відвідувача з різних ракурсів (наприклад, анфас, три чверті і профіль). Також видеодомофон може бути оснащений блоком пам’яті, тоді фіксуватимуться зображення усіх людей, які приходили до вас додому у вашу відсутність.

Домофоны за наявності додаткових пристроїв, що підключаються до них, дозволяють: оглядати місця спостереження в повній темряві (за наявності ИК-прожетора), виробляти відмикання дверей дистанційно (при монтажі спеціального електромеханічного або електромагнітного замку на двері), виробляти автоматичний запис в пам’ять пристрою зображень відвідувачів, під час відсутності хазяїв що натиснули на кнопку виклику (при монтажі пристрою “image memory”). При монтажі додаткових комунікаційних пристроїв монітор видеодомофона можна поєднати з телевізором, телефоном, комп’ютером, пейджером або радіо. А так само з іншими електронними пристроями.

Як здійснюється відеостеження за сходовим майданчиком? Найбільш простий варіант – використання відеоочка. Це мініатюрна відеокамера, яка кріпиться в тому місці, де і звичайне очко. На вигляд із зовнішнього боку дверей він нічим не відрізняється від звичайного дверного очка, але дозволяє дистанційно стежити за тим, що відбувається на вашому майданчику, а також вести запис на відеонакопичувачі. Подібні системи мають кут огляду об’єктиву до 180 градусів. Іноді відеоочко оснащують пристроєм інфрачервоного підсвічування для ідентифікації людини в темний час доби.

Але відеоочко, як і просте очко, можна заліпити пластиліном, тоді користь від нього буде невелика. Тому краще використовувати мініатюрні камери з об’єктивом класу pin hole (англ. – голкове вушко). Така камера може бути вмонтована в стіну, помітити її украй важко, якщо монтаж проводять грамотні фахівці.

Пін-холи також можна використовувати і усередині квартири у разі, якщо ви хочете вести відеоспостереження, скажімо, за домашнім персоналом, при цьому вам треба зберегти в таємниці від персоналу сам факт відеоспостереження.