Відеоспостереження для офісу

Відеоспостереження для офісуЩо є система відеоспостереження для офісу? По суті, вона є інформаційною системою, яка надає візуальну інформацію, що дозволяє або відновити картину події, або отримати необхідні дані про події, процеси і людей. Така інформація може бути корисна в різних ситуаціях і може бути використана на ваш розсуд.

Як керівникові вам необхідно розуміти, що система відеоспостереження може використовуватися для двох цілей: або як елемент системи безпеки офісу, або як елемент контролю технологічних процесів в офісі. Залежно від цього вибираються структура системи і необхідні технічні засоби.

Якщо для вас найважливішою метою є ефективне і грамотне управління компанією, то тоді система відеоспостереження може допомогти вам вирішувати деякі управлінські завдання. Наприклад, встановивши телевізійні камери в коридорах, приміщеннях офісу, в місцях куріння і тому подібне, можна завжди швидко визначити, де знаходиться той або інший співробітник і чим він займається. Таким чином, через деякий час у вас складеться чітке розуміння ефективності використання співробітником свого робочого часу і співвідношення фінансових ресурсів, витрачених на працівника, до принесених їм результатів. Це стало найбільш актуально зараз, в умовах фінансової кризи, коли вимагається максимально скорочувати витрати і підвищувати ефективність роботи. Відеозапис, так або інакше, роз’яснить вам позиції підлеглих до використання свого робочого часу, допоможе при бесідах із співробітниками і, зрештою, дозволить вам зберегти свої гроші. Крім того, наявність відеокамер в офісі просто дисциплінує співробітників і дає вам можливість контролювати бізнес-процеси і ситуації.

Оскільки усі співробітники, за якими передбачається спостереження, вам відомі, то, підбираючи устаткування для подібної системи, можна зупинитися на використанні найпростіших телевізійних камер із стандартним набором об’єктивів і невисокою вартістю. Типові характеристики подібних камер : дозвіл 420 ТВЛ, мінімальна освітленість 0,1 лк, стандартний об’єктив 750. Як реєструючий пристрій оптимально використовувати або недорогий відеореєстратор, або комп’ютер з платою введення телевізійного зображення. При цьому можна вибирати реєстратор, що записує відеозображення в “нереальному часі”, тобто із швидкістю 6-12 до/с. Ви повинні розуміти, що основним користувачем системи будете ви. Якщо вас, як правило, немає в офісі, або у вас їх декілька і ви там буваєте досить рідко, то доцільно передбачити можливість видаленого перегляду відеозображення і відеозапису через інтернет і наявність в реєстраторові пристрою для прочитування відеоархіву. Важливо відразу визначитися з глибиною відеоархіву – тривалістю запису, оскільки це істотно впливає на вартість пристрою відеореєстрації. Як правило, для офісних потреб вона не перевищує 14 днів.

Звичайно, частіше інформація, отримана з відеокамер, використовується для вирішення завдань безпеки офісу. Взагалі, підсистема відеоспостереження є важливим елементом комплексної системи безпеки вашої компанії. Вона має одну з важливих переваг перед іншими підсистемами, призначеними для охорони, – можливістю вести візуальний моніторинг і запис подій. Це дозволяє, при необхідності, підняти архіви і отримати повну візуальну інформацію по конкретній ситуації. На відміну від охоронної сигналізації відеосистема не лише повідомляє про факт проникнення на об’єкт, що охороняється, але і надає співробітникам служби безпеки досить повну оперативну інформацію про зловмисників. Ця властивість дозволяє охороні оцінити міру небезпеки, прийняти правильне рішення або допомогти при веденні слідчих дій.

Але для того, щоб отримувати якісну відеоінформацію, яка дійсно буде корисна вашій службі безпеки, необхідно правильно вибрати структуру, характеристики відеосистеми і місця установки камер. За допомогою сучасних технічних засобів можна створити велику кількість різних відеосистем, які відповідатимуть різним вимогам. Якість отримуваного відеозображення, швидкість запису, можливість швидкого перегляду архіву і передачі даних через мережі – усе це коригується залежно від ваших цілей і можливостей.

У офісі завжди сущес твуют місця, контроль і безпека яких надзвичайно важливі. Наприклад, приміщення каси, бухгалтерії, складу, місця знаходження клієнтів і тому подібне. Установка засобів відеоспостереження в таких місцях дозволить уникнути непорозумінь, можливо, запобігти подіям, швидко розібратися в конфліктній ситуації. Відповідно, не варто економити на технічних засобах, використовуваних для спостереження в цих місцях. У ці приміщення краще встановлювати кольорові телевізійні камери з дозволом не менше 520 ТВЛ, чутливістю 0,1 лк з вариофокальными об’єктивами. Якість відеозапису теж має велике значення, оскільки на її основі співробітники служби безпеки або правоохоронні органи прийматимуть свої рішення. Допустимо, при пограбуванні або іншій події буде необхідно розпізнати особу грабіжника, з’ясувати які-небудь подробиці і обставини. Якщо місця установки камер будуть вибрані невірно або якість відеозапису буде недостатньою, то отримана інформація не допоможе нічого з’ясувати. Тому реєструючі пристрої повинні мати можливість вести запис в “реальному масштабі часу”, тобто із швидкістю 20-25 до/з і з високим розділенням. Бажано, щоб сам відеореєстратор розташовувався в недоступному, спеціально виділеному місці, і мав власне окреме живлення. Оскільки часто крадіжки або події розглядаються через значні проміжки часу, доцільно мати відеоархів не менше 1 місяця і можливість скачування його на зовнішні носії для наступного аналізу. При створенні охоронної системи відеоспостереження вам слід орієнтуватися на ту структуру системи і її характеристики, які дозволять вирішити подібні завдання і надати необхідну інформацію у разі події.

Система відеоспостереження може грати велику роль і при контролі входу в офіс і прилеглої території, наприклад, вхідних дверей вашої компанії, автостоянки і т. п.- це теж необхідний і важливий момент в створенні системи безпеки. Відвідувачі бувають різні, і в даному випадку система відеоспостереження теж може грати незрівнянну роль. Вона дозволяє посилити контроль і дає можливість дистанційного керування пропуском людей в офіс або на територію. Наприклад, установка видеодомофона дозволить контролювати усіх відвідувачів офісу. Якщо в офісі існує система контролю доступу, то за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення можна організувати її взаємодію з підсистемою відеоспостереження. Це надасть додаткову можливість по фіксації часу приходу / відходу співробітників і унеможливить шахрайства з реєстрацією цього часу. Організація запису відеозображення, що поступає з камери видеодомофона, дозволить чітко ідентифікувати усіх людей, що входили в приміщення офісу.

Контроль автостоянки і відеозапис усіх подій, якщо і не дозволить запобігти протиправним діям відносно автомашин, то хоч би дозволить з’ясувати, що сталося і хто був причетний до події, а також скоротити до мінімуму час розгляду в страхових компаніях.

Оскільки відеозображення, отримані від телевізійних камер загального спостереження, використовуватимуться тільки вами або співробітниками вашої служби безпеки, то тут можна використовувати недорогі телевізійні камери корейських або тайваньських виробників з вариофокальными об’єктивами в спеціальних корпусах, що захищають камеру від зовнішніх дій. Типові характеристики подібних камер : дозвіл 420 ТВЛ, мінімальна освітленість 0,01 лк. Проте необхідно враховувати, що у полі зору цих камер відбувається велика кількість подій, тому відеореєстратор повинен мати можливість записувати відеозображення, що отримується від цих камер, в “реальному масштабі часу”.

У будь-якому випадку, наявність відеосистеми в офісі – це розширені можливості контролю, підвищення ефективності управління і формування безпеки усіх існуючих ресурсів компанії. Проте, необхідно пам’ятати, що непотрібна економія коштів, або часу, при створенні системи, безграмотний вибір технічних засобів, істотно може понизити ефективність її подальшого використання. Засоби телевізійного спостереження не можуть являтися і єдиною системою безпеки вашого офісу, вони ефективно працюють при спільному використанні з іншими засобами охорони – системою охоронно-пожежної сигналізації, контролю доступу і тому подібне. Необхідно враховувати і обмежені можливості “людського чинника” – охоронця, диспетчера, того хто безпосередньо знаходиться біля монітора системи. Відомо, що людина не може постійно стежити за тим, що відбувається на екрані монітора, тому обов’язковим елементом системи є наявність засобів відеореєстрації. Система відеоспостереження є універсальним засобом, який дозволить вам вирішити деякі управлінські завдання і одночасно посилити безпеку вашої компанії.